Вітаю Вас на своєму блозі! Приємних переглядів!

Конспект відкритого уроку на тему "Ввічливість. Слова подарунки"

Тема:«Ввічливість».                                                                                                                                                                       Мета:   ознайомити учнів  з ввічливими  словами; учити вживати їх у щоденному житті; розвивати увагу, спостережливість, мовленнєві уміння; учити слухати та розуміти українську мову; формувати навички культурної поведінки; виховувати почуття ввічливості, турботи одне про одного, рідних і близьких людей.                                                                                                                                                       Обладнання:   презентація, демонстраційний матеріал, квіточка Ввічливості, індивідуальні «світлофори ввічливості», картки з ввічливими словами, промінці сонечка,мультфільм «Просто так» .
                                                                    Хід заняття

1.  Організація класу.  Привітання.  

Уявіть  собі, що у  вас сьогодні день народження. Вам приємно отримувати подарунки? Що зявиться  на  обличчі?  Посмішка, задоволення.  Ви радієте, у вас гарний настрій. Я сьогодні хочу подарувати вам слово - подарунок  добрий день, якщо воно вам сподобається - ви його заберете, якщо ні - я його заберу назад.  Це дороге слово,  яке  ми даруємо  одне одному , це слово бажання , ви бажаєте доброго, хорошого дня.  Зустрічаємось вранці з близькою людиною, з вчителем, з другом , ми вітаємось з радісним обличчям, дивимось у вічі,  ми поважаємо цю людину, хочемо зробити  їй приємність. Давайте потренуємося … Ви приймаєте це слово?
      У нас сьогодні  цікаве заняття, а вашим завданням буде не кричати, не сумувати, а активно працювати, а в кінці заняття вас чекає сюрприз. Одне прохання до вашої правої руки: голова ще думає, а вона вистрибує, тому прошу ліву руку притримувати  неслухняну праву. Домовились?
Психогімнастика.     Закрийте очі  і  повторюйте  спокійно , не викрикуючи, за мною такі слова: Я розумний, я люблю читати, я хочу все на світі знати, а я вам бажаю успіху.    
  2.Повідомлення теми, мети заняття.

Усі слова в українській мові цікаві, потрібні, та є серед них чарівні… Ті, які мають чарівну силу. Хто здогадався, що це за слова? Як ще називають такі слова? А тепер розгадайте, будь ласка, тему нашого уроку, а допоможе вам кросворд. Молодці!   А що таке ввічливість? А що потрібно, щоб бути ввічливим? Як ви гадаєте, навіщо вона нам?  Чи потрібна вона нам у житті? Так, потрібна, ми з вами живемо в людському суспільстві,  де є свої закони тобто правила, за якими живе кожний громадянин нашої держави.   В кінці уроку ми подивимось чи є серед нас ввічливі учні якими може пишатися наша гімназія. Давайте пригадаємо, слова ввічливості, поповнимо наш словничок.
 Кожна людина своєрідна, але щоб засяяти їй в повній красі, треба навчитися правил культури-тільки тоді людина буде «відкритою» та приємною для всіх. Учень  може вчитися добре, навіть відмінно, але в побуті він неакуратний, з товаришами грубий. Хіба нам приємно з таким спілкуватися?
Так давайте ми згадаємо правила ввічливості.                                                                                                                                                      
Фізхвилинка «Робіть добро і вам буде приємно на душі».
 3. Закріплення та узагальнення знань. 
                                                                                                                                                                                                                   Ігрові ситуації. Конкурс знавців чарівних слів .
      Ти виходиш з автобуса на наступній зупинці. Як ти звернешся з проханням пропустити тебе до виходу?
      Ти телефонуєш другові, а взяла слухавку його мама. Що ти скажеш?
      Ти біжиш на перерві в їдальню, щоб купити булочку. У коридорі розмовляє двоє вчителів. Твої дії?
      Хлопчик впав, які ввічливі слова ти йому  скажеш або допоможеш?
      Ти запізнився на урок. Тобі потрібно зайти. Твої дії?
      Ти став свідком, що однокласник без причини образив дівчину. Що потрібно сказати?
Хто у нас знавець  чарівних слів? Оплески. Молодці !  
Гра «Склади квіточку» .                                                                                                                                                    А давайте ми складемо свою квіточку ввічливості нехай вона нам підніме настрій. На кожній пелюсточці є запитання, на які нам треба відповісти, якщо не правильно дамо відповідь - вона у нас не виросте. І так перший сміливець….
Які висновки  ми можемо зробити: щоб люди тебе поважали, ніколи не забувай золотого правила вихованості: «Стався до людей так, як би ти хотів, щоб люди ставилися до тебе».  Першим вітається вихованіший.  Діти, ми правильно дали відповідь у нас вона буде рости.    
 А зараз ми пограємо в цікаву гру «Світлофорчик вихованості».                                                             
Якщо ви згодні сигналізуєте зеленим кольором, якщо ні червоним.                                                                                                                                                                                                          
1.Розхитуватися на стільці, коли їси.
2. Виделку  тримати у лівій руці, а ніж – у правій.
3. Класти  лікті на стіл.
4.Їсти з ножа.
5.Руками брати їжу зі спільної тарілки.
6.Помити руки перед тим, як сісти за стіл.
7.Підпирати щоки руками.
8.Розмовляти під час їжі.
9.Не вибирати, брати те, що лежить ближче до тебе.
10.Подякувати за обід.
Як ще можна показати ввічливість у їдальні, у гпд?
Поступитися місцем, подати виделку, ложку, хліб,допомогти прибрати зі столу. Молодці. Тепер ви бачите, як нам ввічливість потрібна у повсякденному житті.    
4. Релаксація.   

 Гра «Чарівні промені».                                                                                                                                             Діти, погляньте на дошку , хто за нами весь час спостерігав? Сонечко. Ви знаєте, що ввічливість і  доброта вони рідні як брат і сестра. А доброту нам дає наше світило. За вашу роботу на занятті воно дарує свої чарівні промінчики. Напишіть, будь ласка, що ви бажаєте дітям ГПД , одне слово.  Закрийте очі, підніміть свої промінчики до неба. Нехай у вашій душі назавжди поселяться доброта та ввічливість. Хай всі мрії і бажання здійсняться.   Увага,  довгоочікуваний сюрприз . Для вас мультфільм. Прошу сісти зручніше і дивимось мультфільм «Просто так». Для того, щоб зробити приємно людині, не потрібно багато зусиль, зараз ви в цьому переконаєтесь. 
Ну що сподобався вам  мультфільм?  Чому хлопчик подарував Віслюку букет?                                             Бачите як просто зробити людині  приємність.  Як хлопчик  радіє, що зробив приємність. Тому давайте будемо  вихованими, справжніми людьми.   Бо справжня людина – добра і культурна, вихована і розумна, чесна і працелюбна. Умій дивитися на себе зі сторони і оцінювати свої вчинки.
5. Підсумок уроку. 

Хто згадає тему уроку?  Як почувається людина, коли до неї звертаються ввічливо?  Що найбільше сподобалось на занятті? 
Діти, ви сьогодні молодці! Наша гімназія може пишатися вами. Дякую всім за творчу співпрацю. Оплески всім.






Комментариев нет:

Отправить комментарий